НОВИНИ

З в'язниці в "ЛНР" звільнено незаконно утримуваного громадянина України

Термін ув'язнення чоловіка сплив ще у 2016 році.

З в'язниці на території "ЛНР" звільнено громадянина України, якого бойовики 2 роки незаконно утримували у місцях позбавлення волі. Про це у неділю, 3 червня, повідомив регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Донецькій і Луганській областях, правозахисник Павло Лисянський на сторінці у Facebook.

 

                          

 

"Громадянина України, засудженого до 2014 року, якого НВФ «ЛНР» незаконно утримувала в місцях позбавлення волі, завдяки колективним дією міжнародної спільноти, вдалося звільнити", - написав правозахисник. 

 

Раніше Лисянський повідомляв, що громадянина України було засуджено на три роки Українським судом. Термін ув'язнення сплив у 2016 році, але бойовики продовжили незаконно утримувати чоловіка у в'язниці. Правозахисник також додав, що поки не може розголошувати обличчя і персональні дані звільненого українця. 

 

Нагадаємо, 1 червня представник спеціальної Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Гарлем Дезір закликав негайно звільнити донецького журналіста Станіслава Асеєва через рік після його незаконного затримання бойовиками ОРДО. 

 

16 липня 2017 року терористи визнали, що зниклий журналіст Станіслав Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.

 

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що журналіста Станіслав Асєєв (Васін), якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.