НОВИНИ

У Македонії пройшли масові протести через плани змінити назву

Тисячі прихильників опозиції вийшли на вулиці Скоп'є на протест проти планів щодо зміни назви країни.

В Македонії тисячі прихильників правої опозиції та партії VMRO-DPMNE вийшли на вулиці Скоп'є на протест проти планів щодо зміни назви країни. Про це повідомляє AFP.

 

Протестувальники зібралися перед будівлею уряду з прапорами Македонії та партії VMRO-DPMNE.

 

У свою чергу, лідер опизіції партії Християн Мікоскі заявив, що опозиція не підтримає зміни до Конституції щодо зміни назви країни та звинуватила уряд у "продажу національних інтересів" країни через переговори з Грецією щодо зміни назви.

 

Також Мікоскі закликав до проведення дострокових загальних виборів в 2019 році паралельно з черговими президентськими виборами.

 

Нагадаємо, 27 лютого у столиці Македонії Скоп’є кілька тисяч людей вийшли на вулиці щоб висловити протест проти можливої зміни назви країни.  Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували "Хай живе Македонія" і тримали в руках македонський прапор.

 

Раніше повідомлялось, прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв повідомив, що за підсумками Балканського саміту обрали чотири варіанти назви країни. За його словами, це може бути Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія та Республіка Македонія (Скоп'є). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.