НОВИНИ

Хуг повідомив, що сторони перекидають важке озброєння на Донбасі

Водночас, за словами Хуга, місія за цей час зафіксувала зростання кількості порушень перемир'я, що призводить до жертв серед цивільних.

У зоні проведення операції Об'єднаних сил обидві сторони конфлікту перекидають важке озброєння, що може призвести до зростання напруженості. Про це заявив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, передає DW.

 

"Протягом останніх трьох тижнів СММ ОБСЄ спостерігає по обидві сторони лінії фронту важку зброю, кількість якої збільшується. Мова йде, зокрема, про танки, міномети, артилерії, "Гради", які повинні бути віддалені від лінії фронту згідно з мінськими угодами. Було також зафіксовано застосування цієї зброї", – наголосив він.

 

Водночас, за словами Хуга, місія за цей час зафіксувала зростання кількості порушень перемир'я, що призводить до жертв серед цивільних.

 

"Я не можу сказати, що всю важку зброю повернуто на лінію фронту, але за останні кілька тижнів ми спостерігаємо там все більше важкої зброї в зоні вогневого ураження", – наголосив він.

 

Перший заступник голови СММ ОБСЄ також зазначив, що обидві сторони не дотримуються того, про що домовилися.

 

"Обидві сторони говорять, що вони тільки стріляють у відповідь... Це буде нескінченна спіраль насильства, і я думаю, що ми на початку такої спіралі...Я не знаю, наскільки це далеко зайде, але точно є ймовірність того, що буде набагато гірше, ніж зараз, якщо необхідні заходи не будуть вжиті, щоб відвести важке озброєння назад і примусити до режиму припинення вогню, як це було узгоджено", – додав Хуг.

 

Нагадаємо, 17 травня командувач  операції Об’єднаних сил Сергій Наєв зустрівся з першим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александром Хугом з метою обговорення погіршення ситуації на Донбасі. У ході зустрічі Наєв закликав Хуга вплинути на російських окупантів задля припинення ведення вогню по підконтрольній уряду України території, особливо з використанням заборонених Мінськими угодами видів озброєння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.