НОВИНИ

ЄС пом’якшить правила перевезення рідини у літаках

ЄС має намір частково відмінити заборону на перевезення рідини у ручному багажі. Про це повідомляє видання Die Presse.

З 2006 року в межах ЄС діють жорсткі правила з перевезення рідин в салонах літаків. Зокрема, максимальний дозволений обсяг рідини становить 100 мл. З 29 квітня Брюссель вперше послабить правила.

«Наразі це невеликий крок, який готує нас усіх до повної відміни заборон на перевезення рідин у 2013 році», сказав Європейський комісар з транспорту Сіім Каллас.

Перевагами зможуть скористатися лише пасажири, які летять з пересадками та купують алкоголь, парфуми або інші рідини у безмитних магазинах Duty-free. Ті, хто купив названі товари у країнах не членах ЄС (наприклад, в США) при трансферті можуть зберігати при собі товар до посадки на наступний рейс у Європі. До сих пір при пересадках усі куплені рідини відбиралися у пасажирів із ручної поклажі.

З 29 квітня 2011 року, окрім нових правил, усі аеропорти Європи повинні застосовувати нові пристрої, які дозволять відрізнити віскі від вибухової суміші.

Деякі країни поки не планують відміняти заборону на перевезення рідини у ручній поклажі. До таких країн, зокрема належать: Великобританія, Франція, Італія. На противагу, Німеччина, Данія та Швеція стовідсотково підтримали ініціативу Брюсселю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.