НОВИНИ

Французький експерт: Розміщення миротворців по лінії фронту на Донбасі зафіксує на довгі роки захоплення територій

Така ситуація не відповідає цілям ані Заходу, ані, ще менше, Києва.

Розміщення миротворчого контингенту на російсько-українському кордоні змусило б Москву відмовитися від контролю над частиною Донбасу, водночас розташування миротворців по лінії фронту зафіксує на довгі роки захоплення територій. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив французький фахівець із геополітики Жан-Сильвестр Монґреньє.

 

«Розміщення контингенту на російсько-українському кордоні, що відповідало б інтересам Києва та його західних союзників (щоб повністю відрізати від підтримки проросійських бойовиків), змусило б Москву відмовитися від контролю над частиною Донбасу, окупованою у 2014-му. Це було б завершенням політики, скерованої на розчленування України, яка спинилася в зародку, навіть якщо зважати на анексію Криму. Важко уявити, щоб Путін не скористався правом вето в Раді Безпеки ООН. Аналогічна ситуація з ОБСЄ», — сказав він.

 

Водночас, Монґреньє зауважив, що розміщення контингенту по лінії фронту зафіксує на довгі роки захоплення територій, що сталося у 2014-му, що не відповідає цілям ані Заходу, ані, ще менше, Києва.

 

«Поза тим, варто замислитися, наскільки Владімір Путін потребує саме Донбасу? Схоже, його первинний проект був значно ширшим: розколоти Україну навпіл і взяти під контроль усі землі на схід від Дніпра. У контексті сучасної геополітичної кон’юнктури його негайна ціль — використовувати захоплені території, щоб мати можливість дестабілізувати Україну, а якщо вигідно — збільшувати інтенсивність конфлікту. Це реально робити, коли жодних розмежувальних сил — ні від ООН, ні від ОБСЄ — нема», — сказав французький фахівець.

 


Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.