НОВИНИ

Екс-керівник Cambridge Analytica погодився дати свідчення у парламенті Британії

Зазначається, що Александр Нікс має надати додаткові свідчення щодо діяльності компанії.
Колишній керівник компанії Cambridge Analytica Александр Нікс погодився 6 червня взяти участь у слуханнях Комітету із цифрових питань, культури, медіа і спорту парламенту Великої Британії. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на комітет.

 

"Колишній керівник компанії Cambridge Analtica ... постане перед британськими законодавцями 6 червня", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що раніше Нікс вже брав участь у засіданні комітету, однак цього разу він має надати додаткові свідчення щодо діяльності Cambridge Analytica.

 

"Ми раді, що Александр Нікс прийняв наш виклик. Комітет скористається цією можливістю усунути численні невідповідності у своїх попередніх досьє", - наголосив глава комітету Даміан Колінз.

 

Нагадаємо, 3 травня компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, а також незаконно отримала дані понад 87 млн користувачів Facebook, повідомила, що припиняє свою роботу.

 

Як повідомлялося,  4 квітня у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно,  незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

Так, 11 квітня  виконувач обов’язків генерального директора Cambridge Analytica Олександр Тайлер пішов у відставку. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році..