НОВИНИ

Любомир Шавалюк: На сьогодні в державних фінансах є три великі ризики

Один з них полягає в тому, що із наближенням виборів влада буде дедалі більше схильна вдаватися до соціального популізму.

На сьогодні в державних фінансах є три великі ризики, перший з яких: доходи бюджету будуть занизькі внаслідок зниження темпів інфляції на тлі недостатньо швидкого зростання економіки, що збільшуватиме фактичний дефіцит бюджету. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.

 

Другий ризик, за його словами, полягає в тому, що із наближенням виборів влада буде дедалі більше схильна вдаватися до соціального популізму, педалюючи непомірне збільшення пенсій, мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Це також негативно впливатиме на бюджетний дефіцит.

 

«Нарешті, третій ризик — відсутність фінансування бюджетного дефіциту в належних обсягах. Він має кілька складових, але найбільша — невизначеність із подальшою співпрацею з МВФ. Міністр фінансів щоразу висловлює впевненість, що ось-ось Україна отримає черговий транш. Але гроші не надходять, тож його впевненість перетворюється на блеф при поганій грі. Щоб виконати вимоги Фонду, потрібен працездатний парламент», — пише експерт.

 

Проте, вважає Шавалюк, шанси на ухвалення необхідних рішень, які не були ухвалені навіть у значно сприятливіших політичних умовах, зменшуються.

 

«Додатковим негативним фактором є ймовірність виходу бюджетного дефіциту за межі узгодженого в програмі співпраці з Фондом. Для МВФ такий факт буде немов червона ганчірка для бика, особливо якщо високий бюджетний дефіцит спричинить хвиля соціального популізму», — зазначає він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.