НОВИНИ

Верховна Рада попередньо підтримала початок роботи Держбюро розслідувань

Рада схвалила правки до закону про ДБР у першому читанні.

Депутати Верховної Ради у четвер, 17 травня, зробили крок для запуску Держбюро розслідувань, ухваливши у першому читанні зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

 

Законопроект №5395-д, що вирішує комплекс правових, організаційних і кадрових питань, за основу підтримали 265 народних депутатів.

 

Законопроект було розглянуто за скороченою процедурою. Зокрема у тексті йдеться про розміщення  територіальних  управлінь у Львові, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Харкові, Маріуполі та Києві. Висвітлюється також питання фінансового та матеріально-технічного забезпечення: заборонено фінансування бюро з будь-яких інших джерел, окрім  держбюджету.  Крім того,  документ дозволяє окремим підрозділам Держбюро здійснювати оперативно-розшукову діяльність та вводить посаду оперуповноваженого.

 

Нагадаємо, у листопаді 2015 року депутати ухвалили законопроект "Про Державне бюро розслідувань". Тоді наголошувалось, що ДБР боротиметься переважно зі злочинами, пов'язаними з насильством та оргзлочинністю. Проте при формуванні Держбюро стали помітні деякі технічні недоліки цього закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.