НОВИНИ

Помпео пророкував КНДР економічне процвітання, як у Південній Кореї

За словами держсека США, Вашингтон готовий "скасувати санкції", щоб відкрити шлях для приватних американських інвестицій у секторі енергетики, сільського господарства та інфраструктури КНДР.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Май Помпео заявив, що Вашингтон погодиться зняти санкції проти Північної Кореї, якщо країна погодиться повністю закрити свою програму ядерної зброї, що дозволить забезпечити економічне процвітання, яке зможе "конкурувати" з Південною Кореєю. Про це йдеться в програмі "Face the Nation" на каналі CBS, повідомляє Reuters.

 

За його словами, США не будуть інвестувати гроші платників податків в КНДР, але готові "скасувати санкції", щоб відкрити шлях для приватних американських інвестицій у секторі енергетики, сільського господарства та інфраструктури Північної Кореї.

 

 

"Те, що голова Кім отримає від Америки, є нашим кращим - наші підприємці, які беруть на себе ризик, наші інвестори. ... Вони отримають приватний капітал. Північна Корея відчайдушно потребує енергії ... для своїх людей. Вони дуже потребують сільськогосподарського обладнання та технологій", - зауважив він.

 

"Ми можемо створити умови для реального економічного процвітання для північнокорейського народу, який дозволить конкурувати з Півднем", - додав держсек США.

 

Нагадаємо, 12 травня національна новинна агенція КНДР повідомила, що  Північна Корея запланувала закриття свого ядерного полігону у проміжку між 23 і 25 травня, залежно від погодних умов. За інформацією агенції, демонтаж ядерного полігону передбачає обрушення всіх тунелів за допомогою вибухів, блокування входів і ліквідацію всіх умов для спостереження, приміщень для досліджень та постів охорони.

 

Раніше  Держсекретар США Майк Помпео під час візиту до Північної Кореї в травні обговорив із Кім Чен Ином можливі гарантії, які Вашингтон може надати Пхеньяну в обмін на відмову від ядерної зброї.  Окрім цього, США можуть надати країні економічну допомогу, заявив Майк Помпео. Він назвав "хорошими" переговори в Пхеньяні. При цьому Помпео сказав, що потрібно "надійне підтвердження" відмови Північної Кореї від ядерної зброї.

 

За даними американських ЗМІ, кандидат на пост глави Державного департаменту США Майк Помпео таємно відвідав КНДР у великодні свята та зустрічався з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

 

Як повідомлялося 2 квітня, виконувач обов'язків посла Сполучених Штатів Америки, тимчасовий повірений у Республіці Корея Марк Неппер заявив, що під час переговорів із КНДР Вашингтон наполягатиме на повній денуклеарізації півострова. 

 

У березні Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) погодилась призупинити ядерні випробування та почати переговори зі Сполученими Штатами Америки. Так, відповідна заява прозвучала під час переговорів між представниками  Південної Кореї з лідером КНДР  Кім Чен Ином.

 

Додається, що 4 березня адміністрація президента Південної Кореї Мун Чже Іна повідомила, що Сеул має намір відправити делегацію з десяти спецпосланників з дводенним візитом до Північної Кореї, до складу якої мають увійти п`ять високопоставлених чиновників у сфері безпеки, включаючи голову південнокорейської розвідки та радника з національної безпеки. Метою візиту є  пришвидшення діалогу між США та КНДР щодо ядерної зброї.

 

Також речник президента Південної Кореї повідомив, що Північна Корея має достатню готовність до перемовин із Сполученими Штатами. Він наголосив, що діалог між США та КНДР повинен відбутися якомога швидше, для покращення відносин між Південною та Північною Кореєю та для фундаментального вирішення проблем півострова.