НОВИНИ

Луценко розповів, коли Антикорупційний суд почне працювати

Генпрокурор очікує, що закон про створення суду приймуть до завершення сесії парламенту влітку.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що новий Антикорупційний суд в Україні може почати роботу на початку 2019 року. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Reuters.

 

Так, Луценко очікує, що закон про створення Антикорупційного суду приймуть до завершення сесії парламенту влітку.

 

"(Потім) через шість або вісім місяців можна почути перші випадки", - сказав він.

 

У виданні наголосили, що створення Антикорупційного суду одна з найважливіших умов МВФ для передачі Україні чергового траншу.

 

"Існують дискусії про систему тестування суддів, тому що МВФ встановив нам занадто високі вимоги", - додав Луценко.

 

За його словами, ще одним предметом обговорення з МВФ стало питання про концепцію розгляду справ цим судом, його повноважень.

 

"Ми повинні вибрати спільне рішення з МВФ в цих двох пунктах", - сказав генпрокурор.

 

Також в інтерв'ю він заявив, що сподівається об'єднати зусилля з ФБР в розслідуванні, що стосується колишнього помічника президента США Дональда Трампа Пола Манафорта.

 

"М'яч знаходиться на стороні США... (ми) не можемо завершити наше розслідування без їх результатів, тому що нам потрібна інформація", - сказав Луценко, відповідаючи на питання про прогрес в розслідуваннях в Україні щодо Манафорта.

 

Як повідомлялося, у середу, 25 квітня, Кабінет міністрів України на засіданні схвалив проект закону про Антикорупційну стратегію, що передбачає створення Вищого антикорупційного суду та скасування депутатської недоторканності.