НОВИНИ

У Росії ліквідують корпуси інституту, де розроблявся "Новичок"

У Шиханах почали зносити корпуси філію Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології, в якому розробляли отруйну речовину "Новичок".

В пятницу, 27 квітня, в Росії почали зносити корпуси філію Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології в Шиханах, в якому, розробляли отруйну речовину "Новичок". Про це повідомив глава ЗАТО Шихани Андрій Татаринов.

 

"ДержНДІОХТ - це інститут, який зараз, після завершення програми знищення хімзброї, знищує сам себе. Зараз там йде знесення корпусів, все будівельне сміття проходить через високотемпературні печі. Обпалене сміття складається на спеціальному полігоні. Це все проводиться з метою очищення території інституту для подальшого розвитку там якогось нового виробництва", - розповів він.

 

Варто зазначити, що зараз в інституті працює 200 жителів Шихан. Сам інститут складається всього з декількох корпусів. Знесення будівель проводиться в зв'язку з тим там працювали з отруйними речовинами і використовувати приміщення для чогось ще більше не можна.

 

"Я думаю, що керівництво інституту спільно з федеральними структурами знайде можливість для подальшого використання території інституту для інших цілей", - додав Татаринов.

 

Нагадаємо, Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у четвер, 12 квітня, завершила роботу над вивченням обставин отруєння Сєргєя та Юлії Скріпалів у Солсбері.

 

Згодом організація оприлюднила результати розслідування. Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною. Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

За даними доповіді, хімічна речовина має "високу чистоту", у якій повністю відсутні домішки.

 

Крім того, міністр закордонних справ Борис Джонсон назвав результати "остаточними".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.