НОВИНИ

РФ та режим Асада намагаються "зачистити" місце ймовірної хіматаки в Сирії - Держдеп США

Зазначається, що США мають достовірну інформацію, що російські посадовці працюють із сирійським режимом над тим, щоб не допустити інспекторів ОЗХЗ до Думи.

Прес-секретар Державного департаменту Сполчуних Штатів Америки Хезер Науерт заявила, що Вашингтон має достовірну інформацію, що Росія та режим Асада намагаються "зачистити" місце можливої хімічної атаки в Сирії, відмовляючи у доступі до цього району міжнародним експертам. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, вона наголосила, що команда інспекторів з Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) не отримала доступу до місця ймовірної атаки в місті Дума 7 квітня.

 

"У нас є достовірна інформація, яка вказує на те, що російські посадовці працюють із сирійським режимом над тим, щоб не допустити цих інспекторів до Думи. Російські чиновники працювали з сирійським режимом, на нашу думку, над санітарної обробкою місць ймовірних атак та усуненням обвинувальних доказів застосування хімічної зброї", - додала вона.", - зауважила вона під час брифінгу.

 

Нагадаємо, 18 квітня  Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що відклала початок розслідування щодо можлиовї хімічної атаки в сирійському місті Дума у зв'язку з несприятливою безпековою ситуацією в місті. Про це повідомили в Департаменті безпеки ООН. За словами генерального директора ОЗХЗ Ахмета Узюмджу, у одній із двох позицій, які відвідали офіцери ДБ ООН, "команда потрапила під вогонь зі стрілецької зброї, також стався вибух". Водночас він не повідомив, хто саме відкрив вогонь по місії ООН.

 

16 квітня Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.

 

Також 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.