НОВИНИ

Єврокомісія рекомендувала почати з Албанією та Македонією переговори про вступ

Водночас Могеріні наголосила на тому, що роботу над реформами та модернізацією потрібно продовжувати.

Європейська комісій у вівторок, 17 квітня, рекомендувала відкрити переговори про вступ до блоку з Албанією та Республікою Македонія. Про це заявила високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні.

 

"Єврокомісія вирішила відкрити переговори про вступ з Албанією та Колишньою Югославською Республікою Македонія. Західні Балкани стануть частиною міцного та стабільного ЄС", - заявила Могеріні.

 

Вона також зазначила, що для того, щоб перспектива для вступу стала реальністю, країни повинні визнати пріоритетними реформи в основних сферах верховенства права, прав людини, демократичних інститутів та реформи державного управління, а також щодо економічного розвитку та конкурентоспроможності всіх областей, де все ще зберігаються структурні недоліки.

 

"Сьогоднішній крок вперед для Македонії та Албанії є кроком уперед для всього регіону Західних Балкан. Наше стратегічне спрямування та участь дають практичний прогрес та вигоди для людей регіону. Однак робота над реформами та модернізацією потрібно продовжувати, в інтересах партнерів та ЄС", - сказала Могеріні.

 

Нагадаємо, 6 лютого Європейська комісія прийняла стратегію розширення Європейського союзу та посилення взаємодії з західними Балканами.

 

Згідно з документом "підтверджується європейське майбутнє регіону як геостратегічної інвестиції в стабільну, сильну і єдину Європу".

 

У стратегії зазначено, що до 2025 року в Євросоюзі може бути понад 27 держав. При цьому відзначено, що динаміка руху країн Західних Балкан на їх шляху до ЄС буде залежати від їх власних заслуг.

 

Кандидатами на вступ до ЄС із країн Балкан є Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата з лютого 2016 року.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.