НОВИНИ

Рада ЄС ухвалила заяву щодо зловмисної кібердіяльності третіх держав

Глави МЗС Євросоюзу висловили серйозну занепокоєність щодо вірусів Wannacry і NotPetya, які завдали значних економічних втрат.

Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ засудила зловмисну кібердіяльність третіх держав та недержавних суб'єктів. Про це йдеться в офіційній заяві, ухваленій на засіданні 16 квітня у Люксембурзі.

 

"Рада прийняла висновки про шкідливі дії у галузі кіберзлочинності, які підкреслюють важливість глобального, відкритого, стабільного та безпечного кіберпростору, де всі права та основні свободи людини і верховенство права застосовуються повністю", - йдеться у повідомленні

 

Зокрема, Рада висловила серйозну занепокоєність щодо збільшеної здатності і готовності третіх держав і недержавних суб'єктів домагатися своїх цілей шляхом здійснення зловмисної кібердіяльності.

 

"Рада рішуче засуджує зловмисне використання інформаційних та комунікаційних технологій, у тому числі у Wannacry і NotPetya, які завдали значної шкоди і економічних втрат в ЄС і за його межами", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що ЄС продовжить нарощувати свої можливості по боротьбі з кіберзагрозами.

 

Нагадаємо, 15 квітня Велика Британія заявила, що  готується до кібератаки на РФ, якщо Москва спробує втрутитись у роботу британської інфраструктури.  Національна медична система і мережа ЛЕП вже перебувають "у режимі високої готовності до відбиття кібератак".

 

Як повідомлялось, 28 група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.