НОВИНИ

У Польщі розповіли про намір збільшити свою присутність e місії ОБСЄ на Донбасі

Чапутович висловив бажання співпрацювати з Україною, попри розбіжності, що існують стосовно історичної пам'яті.

Влада Польщі має намір продовжувати допомагати Україні у стабілізації ситуації на фронті, зокрема збільшити  присутність  у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ.Про це заявив голова Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович у інтерв'ю польському виданню Obserwator Międzynarodowy.

 

"Ми є другим за кількістю учасником серед держав Євросоюзу в СММ ОБСЄ в Україні. 41 поляк працює передусім на Донбасі й щодня займається стабілізацією ситуації на фронті. Ми маємо намір продовжувати діяльність і хочемо збільшувати нашу присутність у місії. Вважаємо, що створення миротворчої місії в Україні, за згодою влади цієї країни, допоможе встановити мир і територіальну цілісність України", - зазначив міністр закордонних справ Польщі.

 

Не оминув Чапутович і тему зіпсованих польсько-українських відносин, налагодження яких, на думку міністра, має бути в пріоритетах.

 

"Стратегічна політика щодо Сходу не змінилась. Польща й Україна - дуже близькі сусіди, попри розбіжності, що існують між нами стосовно історичної пам'яті та інтерпретації болісних подій періоду Другої світової війни, зокрема Волинської трагедії. Для нас важлива історична правда, але одночасно хочемо співпрацювати. Прагнемо до якнайшвидшого розв'язання гострої проблеми", - сказав він.

 

Нагадаємо, в суботу, 7 квітня, спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер закликав Росію та підтримуваних нею бойовиків припинити залякування і погрози спостерігачам ОБСЄ. 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.