НОВИНИ

Росія досі проводить експерименти з "Новичком" - посол Британії

За словами британського посла у Німеччині, РФ не знищила всі запаси бойових отруйних речовин з радянських арсеналів.

Посол Великої Британії у Німеччині Себастьян Вуд заявив, що Росія досі проводить експерименти з нервово-паралітичною речовиною "Новичок". Про це йдеться в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk, повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що РФ не знищила всі запаси бойових отруйних речовин з радянських арсеналів.

 

"Наші спецслужби знають, що є секретна програма розробки отруйної речовини Новачок, про існування якої російський уряд ніколи не оголошував", - зауважив він.

 

Зокрема, британський посол закликав Росію в якості першого кроку щодо справи отруєння екс-агента Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії визнати порушення Конвенції про заборону хімічної зброї.

 

Крім того, він назвав "досить ясними" докази того, що за отруєнням екс-полковника ГРУ стоїть Росія.

 

"Ми знаємо, що російська влада проводили експерименти, щоб з'ясувати, як це нервово-паралітичну речовину найбільш ефективно застосовувати для вбивства людей", - додав він.

 

Нагадаємо, 6 квітня розвідка Великої Британії повідомила, що нервово-паралітична речовина "Новичок", якою отруїли колишнього розвідника Сєрєгя Скріпаля та його дочку Юлію у Солсбері, була виготовлена на військовій дослідницькій базі Росії у Саратовській області.  Зазначається, що під час брифінгу з представниками країн-союзників британська розвідка назвала факти про причетність військового об’єкту в місті Шихани в Саратовській області щодо виготовлення "Новичка". За результатами даної зустрічі країни вирішили видворити більше 150 російських дипломатів.

 

6 квітня постійний представник Великої Британії в ООН Карен Пірс назвала низку причин, чому Лондон вважає, що Росія причетна до хіматаки на екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. За словами Пірс, першою причиною є те, що Лондон не отримав від Москви відповіді на питання, яким чином російський нервово-паралітичний газ опинився у Британії. Вона додала, що Росія виробляла зазначену речовина протягом останніх 10 років та зберігає таку можливість.

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

Раніше Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний. 5 квітня Юлія Скріпаль зробила першу офіційну заяву від того часу, як вийшла з коми після отруєння у британському місті Солсбері. 

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.