НОВИНИ

Західні експерти з питань безпеки закликали країни НАТО та ЄС видворити російських дипломатів

На думку екпертів з питань безпеки, міжнародна агресія Російської Федерації під керівництвом президента Володимира Путіна є безпрецедентною з часів холодної війни.

Західні експерти з питань безпеки закликали країни НАТО та Європейського Союзу підтримати Британію і видворити зі територій своїх країн російських дипломатів та агентів розвідувальних служб, які працюють під дипломатичним прикриттям.  Про це повідомляється у відкритому листі за підписами понад  70 експертів з 21 країни, опублікованому на сайті неурядового політичного інституту "Європейські цінності".

 

"Ми закликаємо союзників з НАТО та ЄС приєднатися до наших британських друзів та вигнати контингенти російських розвідників з їхньої землі. Така ініціатива продемонструє Кремлю, що напад на одного означає напад на всіх, і це дозволить меншим союзникам скоротити можливості російської розвідки на власній землі», - йдеться у відкритому листі.

 

Експерти зазначили, що міжнародна агресія Російської Федерації під керівництвом президента Володимира Путіна є безпрецедентною з часів холодної війни. Такий висновок вони зробили маючи на увазі факт вторгнення до сусідніх країн, масові бомбардування та вбивства цивільних осіб, неодноразові порушення міжнародних кордонів, викрадення іноземних громадян, кампанії з дезінформації, переслідування іноземних дипломатів, широкомасштабні кібернапади та першу анексію територій іноземних держав в Європі після Другої світової війни.

 

Варто додати, що свої підписи у відкритому листі поставили експерти із Польщі, Болгарії, Бельгії, США, Латвії, Грузії, України, Литви, Словаччини, Франції, Німеччини, Великої Британії, Ірландії, Вірменії, Швеції, Румунії, Чеської Республіки, Канади, Нідерландів та Швейцарії.

 

Нагадаємо, 24 березня Сполучені Штати Америки і близько 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. 

 

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабиш заявив, що Прага може видворити кількох російських дипломатів на підтримку Великої Британії через хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєргєя Скірпаля та його доньки у Солсбері. 

 

Раніше Франція, Польща, Естонія, Латвія та Литва заявили про можливість видворення  російських дипломатів через хімічну атаку  колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. 

 

23 березня лідери Європейського союзу повідомили, що відкликають для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерер через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії. 

 

Як повідомлялося, що генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував Великій Британії допомогу в розслідуванні щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. Про це він сказав у четвер, 22 березня, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабішем.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.