НОВИНИ

ДТП у Харкові. Стало відомо, у чому звинувачують Дронова

Водночас у прокуратурі заявили, що точна швидкість Lexus, за кермом якого перебувала Олена Зайцева, не встановлена.

Водія Volkswagen Touareg Геннадія Дронова, другого фігуранта справи щодо ДТП у Харкові, звинувачують у тому, що він не переконався в безпеці свого руху. Про це в п'ятницю, 16 березня, пише Громадське радіо.

 

"Дронову інкримінують те, що він перед початком руху не впевнився в безпеці свого руху", – заявив його адвокат Сергій Перепелиця.

 

Крім того, у прокуратурі Харківської області прокоментували хід розгляду кримінального провадження щодо ДТП.

 

За словами прес-секретаря прокурора Харківщини, точна швидкість Lexus, за кермом якого перебувала Олена Зайцева, не встановлена. Однак, як повідомляється, у обвинувальному акті зазначено, що автомобіль рухався з перевищеною швидкістю не менше 80 км на годину.

 

"Ми встановили факт порушення, і він є в обвинувальному акті, він ставиться в провину, і людина буде за це відповідати перед судом", – наголосили в прокуратурі.

 

Водночас адвокат Дронова заявив, що встановити точну швидкість Зайцевої принципово важливо, оскільки від цих даних залежить, чи міг його підзахисний встигнути побачити небезпеку збоку.

 

"Тут питання: чи він впевнився у небезпеці автомобіля Lexus, який рухався зі швидкістю 80 км/год чи 150км/год? Це дуже принципова різниця, щоб встановити, чи мав він можливість взагалі побачити таку небезпеку", – сказав Перепелиця.

 

Нагадаємо, ввечері 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася ДТП у центрі міста, внаслідок якої загинули шестеро людей. Жінку, яка була за кермом "Лексусу", що в'їхав у натовп, відразу затримали. 20 жовтня Київський райсуд Харкова на два місяці взяв під варту Олену Зайцеву, обвинувачену у скоєнні смертельної ДТП.

 

Водієві Volkswagen Touareg Геннадію Дронову, який був другим учасником смертельної ДТП, оголосили підозру. 6 листопада. Згодом Київський районний суд Харкова ухвалив рішення взяти Дронова під варту на два місяці без можливості внесення застави.

 

Сама ж Олена Зайцева згодом визнала свою провину та заявила, що готова понести будь-яке покарання. Також про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, її рідні відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Проте батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків слідство почало додавати до матеріалів справи. Як повідомляє ТСН, після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати свідченням добровільного відшкодування збитків. Це вже відразу дві пом'якшувальні обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.