НОВИНИ

НБУ оголосив стратегічні цілі

Серед планів - активізувати розвиток віртуальних каналів обслуговування і альтернативних платежів.

Національний банк України представив сім стратегічних цілей на середньострокову перспективу. Їх оголосив новопризначений голова центробанку Яків Смолій під час презентації документу з цілями.

 

"У найближчі три роки ми зосередимося на таких цілях: низька і стабільна інфляція, стабільна, прозора і ефективна банківська система, відновлення кредитування, ефективне регулювання фінансового сектора, вільний рух капіталу, фінансова інклюзія, а також сучасний, відкритий, незалежний та ефективний центральний банк", - оголосив Смолій.

 

Відповідно до документу шість із зазначених цілей спрямовані назовні – на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми - держави та її громадян, суб'єктів економічної та фінансової державної політики, експертів.

 

У НБУ також зазначали, що важливою передумовою для їх досягнення є висока інституційна спроможність центробанку.

 

Розуміючи це, головний банк поставив перед собою сьому, внутрішню мету - стати сучасним, відкритим, незалежним ефективним центральним банком.

 

Нацбанк очікує, що досягнення стратегічних цілей створить умови для зниження інфляції до цільового рівня і підвищення її прогнозованості. Це сприятиме прийняттю виважених довгострокових рішень про інвестування і формування заощаджень, зниження реальних і номінальних процентних ставок, зменшення вартості кредитів і росту кредитування темпами, що забезпечують економічний зріст.

 

Крім цього, очікується підвищення ефективності нагляду за фінансовими установами: буде встановлено безперервний процес наглядової перевірки і оцінки кожного банку (SREP).

 

У НБУ планують активізувати розвиток віртуальних каналів обслуговування і альтернативних платежів, а також розвиток сучасної інформаційної інфраструктури, що забезпечить високий рівень автоматизації процесів і в цілому розвиток культури економного і ефективного використання державних ресурсів.

 

Нагадаємо, Верховна рада в четвер, 15 березня, призначила Якова Смолія на посаду керівника Національного банку України. Відповідне рішення підтримали 247 народних депутатів.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.