НОВИНИ

Суд продовжив запобіжний захід підозрюваному у викраденні Луценка й Вербицького

На судовому засіданні прокурорами були відкриті нові докази, аби обгрунтувати ймовірну причетність Олександра Волкова до викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.
Підозрюваного в організації викрадення активістів Майдану Олександра Волкова залишили під вартою ще на два місяці. Про це "Тексти" повідомили у Департаменті спецрозслідувань.

 

Зазначається, що на судовому засіданні 6 березня прокурорами були відкриті нові докази, аби обгрунтувати ймовірну причетність Волкова до викрадення.

 

Зокрема, були оприлюднені дані з журналу реєстрації, вилучені в офісі Олексія Чеботарьова. Саме цю особу, яка зараз перебуває у розшуку, і, за оперативними даними, знаходиться на території Російської Федерації, слідство вважає ключовою фігурою, яка віддавала накази кримінальникам про викрадення і катування протестувальників та напади на них.

 

У журналі за 20-21 січня 2014 року є дані про відвідання офісу Чеботарьова підозрюваним Волковим. Саме у ці дні в офісі "тітушок" проводились наради, на яких обговорювався план операцій проти активістів.

 

"Тепер ми підтверджуємо участь Волкова у нараді щодо злочину не лише його телефонним трафіком, а й документами з офісу", — повідомило джерело у прокуратурі.

 

Окрім того, при обшуку в одного з фігурантів справи були вилучені списки технічних кандидатів на вибори у 223 окрузі, значна кількість яких виявилась підозрюваними або розшукуваними за злочини проти майданівців "тітушками"-кримінальниками. Серед них також виявилось прізвище Волкова.

 

Згідно даних телефоного трафіку, раніше озвучених у суді, Волков до третьої ночі перебував в офісі Чеботарьова, після чого поїхав до лікарні, де знаходились Вербицький та Луценко. За кілька хвилин до приїзду він зв'язувався телефоном з ще одним фігурантом викрадення. У той час, коли Вербицького та Луценка вивозили з лікарні за Київ, телефон Волкова переміщується за тим самим маршрутом, яким їх вивозили.

 

Як повідомлялось, 11 січня Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у викраденні активістів Майдану Олександра Волкова.

 

Нагадаємо, Волков підозрюється за  ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 («Незаконне позбавлення волі або викрадення людини»), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 («Катування»), ч. 3 ст. 27, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115 («Умисне вбивство») Кримінального кодексу України.

 

У ГПУ розповіли про докази причетності Волкова до викрадення людей на Майдані: Волков видав себе тим, що дізнавшись про затримання правоохоронцями своїх спільників, спробував втекти до Росії, але потім все ж повернувся в Україну, і саме ці його переміщення викликали цікавість слідчих прокуратури.

 

У січні 2014 року учасники Майдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні у Києві та вивезені за місто. Після катування їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.