НОВИНИ

У США відреагували на інформацію щодо так званих санкцій проти Польщі

Зазначається, що речниця Держдепу США Хезер Науерт відповіла на питання, чи зможе президент Польщі Анджей Дуда зустрітися із президентом США Дональдом Трампом.

Речниця Державноого департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт заявила, що інформація щодо введення у Білому домі заборони на двосторонні контакти з Польщею через суперечки довкола закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) є неправдивою.Про це повідомляє польський портал Onet.pl.

 

"Ми чітко висловили свої сумніви щодо цього закону. Інформація про припинення співпраці стосовно безпеки або діалогу на високому рівні є просто неправдивою. Польща є нашим близьким союзником в рамках НАТО, нічого не змінилося. Однак це не означає, що ми згодні з ухваленим законом, і ми це чітко дали зрозуміти", - зауважила вона.

 

Зокрема, представник Держдепу відповіла на питання, чи зможе президент Польщі Анджей Дуда зустрітися із президентом США Дональдом Трампом.

 

"У мене немає інформації про будь-які зустрічі, які планується провести", - підкреслила вона.

 

Крім того, Науерт визнала, що не говорила про справу щодо Польщі з помічником держсекретаря з європейських та євразійських справ Уессом Мітчеллом, який, за словами журналістів польського порталу, повинен був сформулювати ультиматум проти Польщі через законом про ІНП.

 

"Вчора я зустрілася з Уессом Мітчеллом, але ми не говорили про Польщу, а про наших друзів з Латвії та Естонії, а також з Литви", - додала вона.

 

Так, у відповідь на питання про ймовірну зустріч президентів Польщі і США у рамках липневого саміту НАТО речниця Держдепу відповіла, що "до того часу ще багато чого може статися".

 

"Але ми не відмовимося від зобов’язань щодо безпеки Польщі", - відзначила речниця.

 

Нагадаємо, 6 березня  польський портал onet.pl  повідомив, що Сполучені Штати Америки  ввели конкретні санкції проти польської влади через конфлікт довкола закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). Тобто президент Польщі Анджей Дуда та прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький не матимуть права відвідувати Білий дім. За даними польського видання, журналісти мають відповідні документи, які підтверджують цю інформацію.

 

Згодом речниця уряду Польщі Йоанна Копчинська заявила, що Сполучені Штати Америки не запроваджували санкції проти польської влади через конфлікт довкола закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). За її словами, візит заступника міністра закордонних справ у Вашингтоні Марека Магеровські є доказом того, що ніяких обмежувальних заходів запроваджено не було. Також до США запланований візит голови канцелярії польського президента Кшиштофа Щерського.

 

1 березня адміністрація президента Сполучених Штатів Америки через польсько-ізраїльську суперечку навколо поправок до закону про Інститут національної пам'яті надіслала Варшаві сигнал, що польська влада  може не розраховувати на зустріч ні з Дональдом Трампом, не з віце-президентом Майком Пенсом.

 

25 лютого у Міністерстві юстиції Польщі спростували повідомлення ізраїльських ЗМІ, згідно з якими Польща нібито заморозила закон про Інститут національної пам'яті. Ізраїльські мас-медіа повідомили, що Польща піддалася тиску з боку Ізраїлю і заморозила закон про Інститут національної пам’яті. В неділю речник Міністерства юстиції Ян Кантак спростував цю інформацію.

 

15 лютого президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Раніше повідомлялося, що президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.