НОВИНИ

Україна і Велика Британія домовилися про співпрацю у сфері кіберзахисту

За словами Авакова, МВС України і Нацполіція готові посилити співпрацю з британською поліцією за всіма напрямами кримінального блоку.

Міністерство закордонних справ повідомило, що Україна та Велика Британія домовилися відпрацьовувати спільний механізм боротьби з кіберзлочинністю та організованою злочинністю.

 

Зазначається, що про це йшлося 5 березня під час зустрічі у Лондоні міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та міністра внутрішніх справ Великої Британії з питань безпеки та боротьби з економічною злочинністю Бена Уоллса.

 

"Уряд Великої Британії занепокоєний, що Україну використовують як тестовий майданчик для кібератак, для розвитку організованої злочинної діяльності та корупції з боку Російської Федерації. Ми зацікавлені поглибити з вами співпрацю як в правоохоронній сфері, так і в координації дій щодо нелегальної міграції та оперативного обміну даними. Розуміємо, який тиск на вас чинить ваш сусід і наскільки вам не просто працювати в цих умовах", –  зауважив британський очільник.

 

 

У свою чергу, глава МВС України наголосив, що за останні три роки Україна успішно реалізує міжнародні операції.

 

"За останні три роки ми вивели на високий рівень роботу наших кіберпідрозділів. Ми маємо успішні реалізації міжнародних операцій. Зокрема, нещодавно у Києві поліцейські затримали організатора міжнародної злочинної платформи, відомої як Avalanche, яка щодня інфікувала по всьому світу до півмільйона комп'ютерів", - підкреслив український очільник.

 

За словами Авакова, МВС України і Нацполіція готові посилити співпрацю з поліцією Великобританії за всіма напрямами кримінального блоку.

 

"Ми готові співпрацювати у сфері боротьби з організованою злочинністю та надавати оперативну інформацію у двосторонньому порядку, аби цей механізм працював, як годинник", – додав він.

 

Крім того, сторони домовилися підписати Меморандум про співпрацю.

 

Нагадаємо, 15 лютого міністерство закордонних справ Великої Британії офіційно звинуватило Росію в масштабній кібератаці вірусу NotPetya на Україну. Зазначається, що в Британії від вірусу постраждали десятки організацій, а саме: поштові служби, рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії. Однак майже три чверті випадків зараження були зафіксовані в Україні.

 

Як повідомлялось, 27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. При цьому Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.