НОВИНИ

Розенко заявив, що запитання про ставлення до Бандери під час отримання посвідок на проживання в Польщі є неприпустимими

За словами віце-прем'єр-міністра, дане рішення Польщі є черговим підтвердженням того, що закон про "бандеризм" є небезпечним для українців.

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, який  є представником України в українсько-польській комісії з історичних питань, заявив, що запитувати  охочих отримати посвідку на проживання у Польщі українців про ставлення до Бандери є неприпустимим. Про це йдеться в ефірі "5 каналу".

 

За його словами, дане рішення Польщі щодо посвідок є черговим підтвердженням того, що закон про Інститут нацпам’яті є небезпечним для українців.

 

"Ми відслідковуємо ці випадки,  і ця інформація надійшла у тому числі від об’єднання українців в Польщі,  і ця інформація була особисто мною доведена до представників польської делегації. Ми вважаємо, що такі речі є неприпустимими. І це ще раз підтверджує небезпеку ухвалення цього закону (закон про Інститут національної пам’яті, - Ред.)", - зауважив очільник.

 

 

Крім того, віце-прем’єр-міністр зазначив, що дані випадки є також причинами, чому в закон про "бандеризм" потрібно вносити попраки.

 

"Це поки що не масові явища, одиничні, але такі факти є . Якщо зараз просто вирішують питання давати візу чи не давати візу, чи давати «карту поляка» чи не давати «карту поляка», задаючи такі питання (ставлення до Степана Бандери, - Ред.), а завтра вже може бути кримінальна відповідальність. Тому наша точка зору така, що новий закон про Інститут національної пам’яті треба змінювати", - підкреслив Розенко.

 

Нагадаємо, 16 лютого стало відомо, що громадян України, які звертаються з заявою про отримання посвідки на постійне проживання у Польщі ("Karta pobytu"), будуть запитувати про їхнє ставлення до Української Повстанської Армії та Степана Бандери. Зазначається, що тепер українських заявників перевірятимуть на ставлення до Степана Бандери і УПА, й у разі незадовільної відповіді, відмовлятимуть у видачі документа.

 

Раніше у Польщі відбулися переговори віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з польським колегою Пйотром Ґлінським. Віце-прем'єр заявив, що в ході зустрічі сторони обговорили низку важливих для українсько-польських стосунків питань. А саме: загрози нового закону про Інститут національної пам‘яті; захист прав і свобод українців Польщі; відновлення сплюндрованих і зруйнованих пам'яток; проведення спільних заходів: конференцій, зустрічей, консультацій, пошукових робіт тощо.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, який  є представником України в українсько-польській комісії з історичних питань, заявив, що запитувати  охочих отримати посвідку на проживання у Польщі українців про ставлення до Бандери є неприпустимим. Про це йдеться в ефірі "5 каналу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.