НОВИНИ

Суддя, який намагався дати хабар Холодницькому, повернувся на роботу

У ГПУ пояснили, що Вища рада правосуддя не продовжила термін тимчасового відсторонення.

Суддя Геннадій Підберезний, який разом із іншою суддею намагався дати хабара керівникові САП Назару Холодницькому, повернувся до роботи. Про це заявив речник генпрокуратури Андрій Лисенко.

 

Він нагадав, що Підберезний до 21 листопада 2017 року був відсторонений від виконання своїх посадових обов'язків, потім йому ще на два місяці продовжили відсторонення від здійснення правосуддя.

 

“Отже, на підставі ст. 175 КПК України він до 21 листопада минулого року був відсторонений, потім 21 листопада Підберезному продовжено відсторонення від здійснення правосуддя. Також тут є нюанс щодо ст. 64 Закону України про Вищу раду правосуддя. Саме за цією статтею відсторонити від виконання обов'язків судді може лише Вища рада правосуддя на термін не більше ніж 2 місяці. Тобто, два терміни суддя Підберезний був під вартою. І тут ще такий нюанс, що навіть генпрокурор не має права повторно просити, навіть виступати із клопотанням щодо тимчасового продовження відсторонення судді від здійснення правосуддя. Тобто, після того, як у Підберезного термін відсторонення закінчився, а ВРП не продовжила цей термін, суддя вийшов із-під варти і зараз перебуває (на робочому місці — ред.)”, - додав речник ГПУ.

 

Лисенко уточнив, що наразі досудове розслідування у цій справі завершено, Підберезний знайомиться з матеріалами провадження.

 

“Як тільки до суду буде передано це кримінальне провадження і розпочнеться його розгляд,  то це якраз той момент, коли прокуратура має повне право знову звернутися до суду із клопотанням про відсторонення судді від виконання ним своїх обов'язків, і це буде тривати до набрання законної сили вироком суду. Тобто виникла пауза, в якій ані прокуратура не може нічого зробити, поки іде ознайомлення із кримінальним провадженням, ані суд”, - зазначив він.

 

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що один із суддів Кіровського районного суду Дніпра Геннадій Підберезний, який намагався дати хабара керівнику САП Назару Холодницькому у розмірі 300 тисяч доларів, повернувся на роботу. Зокрема, за даними сайту “Судова влада”, у четвер, 22 лютого, Підберезний мав розглянути дві справи — справу про адмінпорушення на 10:00 і кримінальну на 11:00.

 

Як повідомлялося, 21 вересня 2017 року працівники Служби безпеки затримали голову Кіровського районного суду міста Дніпро Геннадія Підберезного та суддю цього суду Наталію Овчаренко в кабінеті керівника САП Холодницького після намагання вручити йому частину неправомірної вигоди в сумі 50 тис. доларів за вирішення ним питання про закриття відносно Овчаренко кримінальної справи. Загалом судді пропонували очільнику САП 300 тис. доларів хабара, про що він заздалегідь поінформував правоохоронців.

 

17 жовтня Вища рада правосуддя відсторонила суддю до 21 листопада, а 16 листопада продовжила відсторонення 16 січня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.