НОВИНИ

Луценко розповів, скільки обвинувальних вироків ухвалили в справах Майдану

За результатами судового розгляду винними визнано 50 осіб.

Кількість потерпілих під час Революції Гідності сягнула 1800 осіб. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко на відкритті виставки у Мистецькому арсеналі, присвяченій учасникам Революції Гідності.

 

Він також зазначив, у справах, що стосуються злочинів проти учасників Майдану, оголошено 412 підозр.

 

"Ми маємо 1800 потерпілих осіб, які визнані в цьому статусі і стежать за судами, очікуючи перших вироків. Маємо 412 вручених і оголошених у юридичному сенсі слова підозр, з них – 48 високопосадовцям тієї влади, 208 - правоохоронцям. Серед них 27 слідчих, які знущалися з учасників мирних демонстрацій, 20 прокурорів, 16 суддів. У суди направлено 161 обвинувальний акт щодо 252 осіб", - сказав генпрокурор.

 

Читайте також: Справи Майдану. Порошенко анонсував свою участь у судовому процесі

 

Луценко також поінформував, що за результатами судового розгляду винними визнано 50 осіб, щодо 43 із них ухвалено обвинувальні вироки.

 

"Це лише перші результати судів, та ці процеси були відносно короткими. Головне зараз відбувається в судах, де розглядаються дії виконавців злочинних наказів, у першу чергу спецпідрозділу "Беркут", "Чорної сотні" та інших сумнозвісних дійових осіб тих сумнозвісних днів. Ці суди не можуть бути швидкими, якщо ми хочемо справді законних рішень", - наголосив Луценко.

 

Нагадаємо, раніше в ГПУ заявили, що в так званих справах Майдану покарання відбуває одна людина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.