НОВИНИ

"Справа українських диверсантів". Адвокат Захтея заявив про оскарження вироку

За словами захисника, є 10 днів аби подати скаргу на рішення "суду" після отримання тексту вироку.

В Окупованому Криму засуджений до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму фігурант «справи українських диверсантів» Андрій Захтей заявив, що оскаржуватиму вирок так званого Верховного суду. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

 

Зазначається, що про це оголосив адвокат засудженого Ігор Пивоваров.

 

За його словами, захист матиме 10 днів аби подати скаргу на рішення "суду" після отримання тексту вироку.

 

Нагадаємо, 16 лютого в окупованому Криму так званий Верховний суд оголосив вирок фігуранту так званої "справи українських диверсантів" Андрію Захтею, згідно з яким засудив його до 6,5 років колонії суворого режиму. 

 

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

 

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

 

На початку березня адвокат Алєксандр Попков повідомляв, що Захтей направив в управління ФМС Росії по Криму заяву про відмову від російського громадянства. У Захтея також є громадянство України. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє обвинуваченим у кримінальних справах відмовлятися від громадянства.

 

У липні видання QirimInfo з посиланням на джерела повідомило, що Захтея позбавили російського громадянства, оскільки планують висунути йому обвинувачення в зберіганні зброї і підробці документів (російського паспорта).