НОВИНИ

Росія відмовила Україні у видачі ув'язненого кримчанина Лугіна

Російський омбудсмен стверджує, що перевести Андрія Лугіна для відбуття покарання в Україну неможливо з тієї причини, що він має російське громадянство.

Російська Федераціяофіційно відмовила українській владі у видачі ув'язненого громадянина України Андрія Лугіна. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи.

 

Зазначається, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова у своїй офіційній відповіді на запит уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської стверджує, що перевести кримчанина Лугіна для відбуття покарання в Україну неможливо з тієї причини, що він має російське громадянство.

 

"За інформацією дружини кримчанина Ірини Лугіної, її чоловік не отримував російський паспорт і має лише українське громадянство", — йдеться у повідомленні.

 

Також у правозахисній групі наголошують, що російська влада з моменту окупації півострова застосовує практику примусу українських в’язнів набувати російське громадянство на підставі так званої "Угоди між Російською Федерацією та республікою Крим про прийняття до Російської Федерації республіки Крим і утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів" від 18 березня 2014 року.

 

При цьому Міністерство закордонних справ України вказало на незаконність примусового отримання російського громадянства у місцях позбавлення волі.

 

"Згідно з ст. 53 Віденської конвенції про право міжнародних домовленостей з 1969 року, такі угоди є «нікчемними», а, відповідно, не можуть мати жодних правових наслідків. Примусове надання громадянам України, котрі мешкають на території Криму, громадянства Росії не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України", — наголосили у правозахисній групі.

 

Нагадаємо, що Андрій Лугін був засуджений українським судом до початку окупації  був засуджений Апеляційним судом Криму в 2010 році за ст. 93 и 257 КК України. Рішення набуло чинності в 2012 році за ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. З території Кримського півострову Федеральною службою виконання покарань РФ він був перевезений на територію Росії в середині 2016 року. У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення слідчих дій. Згодом Лугін на знак протесту проти переміщення оголосив сухе голодування, а через деякий час стало відомо, що він перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія та відсутності належного медичного лікування.