НОВИНИ

Росія відмовила Україні у видачі ув'язненого кримчанина Лугіна

Російський омбудсмен стверджує, що перевести Андрія Лугіна для відбуття покарання в Україну неможливо з тієї причини, що він має російське громадянство.

Російська Федераціяофіційно відмовила українській владі у видачі ув'язненого громадянина України Андрія Лугіна. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи.

 

Зазначається, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова у своїй офіційній відповіді на запит уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської стверджує, що перевести кримчанина Лугіна для відбуття покарання в Україну неможливо з тієї причини, що він має російське громадянство.

 

"За інформацією дружини кримчанина Ірини Лугіної, її чоловік не отримував російський паспорт і має лише українське громадянство", — йдеться у повідомленні.

 

Також у правозахисній групі наголошують, що російська влада з моменту окупації півострова застосовує практику примусу українських в’язнів набувати російське громадянство на підставі так званої "Угоди між Російською Федерацією та республікою Крим про прийняття до Російської Федерації республіки Крим і утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів" від 18 березня 2014 року.

 

При цьому Міністерство закордонних справ України вказало на незаконність примусового отримання російського громадянства у місцях позбавлення волі.

 

"Згідно з ст. 53 Віденської конвенції про право міжнародних домовленостей з 1969 року, такі угоди є «нікчемними», а, відповідно, не можуть мати жодних правових наслідків. Примусове надання громадянам України, котрі мешкають на території Криму, громадянства Росії не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України", — наголосили у правозахисній групі.

 

Нагадаємо, що Андрій Лугін був засуджений українським судом до початку окупації  був засуджений Апеляційним судом Криму в 2010 році за ст. 93 и 257 КК України. Рішення набуло чинності в 2012 році за ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. З території Кримського півострову Федеральною службою виконання покарань РФ він був перевезений на територію Росії в середині 2016 року. У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення слідчих дій. Згодом Лугін на знак протесту проти переміщення оголосив сухе голодування, а через деякий час стало відомо, що він перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія та відсутності належного медичного лікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.