НОВИНИ

Reuters: У 2014 році компанії Коломойского та Боголюбова вивели з ПриватБанку 1,7 млрд дол.

Зазначені засоби компанії перерахували на рахунки шести фірм з Великої Британії і Британських Віргінських островів як передоплату за майбутні поставки товарів.

У 2014 році , коли власниками "ПриватБанку" були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюблов, 42 компанії уклали низку договорів, які дозволило їм вивести 1,7 мільярдів доларів на Кіпр. Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

 

Згідно з матеріалами розслідування, усі ці компанії були зареєстровані в Дніпропетровській області та кредитувалися "ПриватБанком".  

 

Повідомляється, що також встановлено, що зазначені засоби українські компанії перерахували на рахунки шести фірм з Великої Британії і Британських Віргінських островів як передоплату за майбутні поставки товарів, які так і не відбулися. Водночас гроші всі компанії-партнери зберігали на рахунки кіпрської філії націоналізованого банку.

 

Як приклад, наводиться контракт на 48,5 млн доларів дніпропетровської фірми Profit з британської Trade Point Agro. Так, згідно з контрактом, українська компанія заплатила зазначену суму за поставку 24,2 тис тонн поліетилентерефталату - полімеру, який використовується в тканинах і пластикових контейнерах. Trade Point Agro не змогла поставити зазначений товар і перевела отримані від замовника кошти на рахунок в кіпрському філії "ПриватБанку".

 

Як наголошується в розслідуванні, цей приклад є лише частиною комплексного розслідування виведення за кордон великих сум, яке ведуть українські правоохоронці щодо екс-менеджменту банку.

 

Зазначається, що після націоналізації в грудні 2016 року нове керівництво "ПриватБанку" подало позов проти Коломойського і Боголюбова у Високий суд Англії та Уельсу. У позові йшлося, що колишні власники банку незаконно вивели в офшори 5,5 млрд доларів. Уже в грудні 2017 року британський суд наклав арешт на активи Коломойського і Боголюбова по всьому світу на суму в 2,5 млрд доларів.

 

Крім того, у ході розслідування, журналісти Reuters виявили, що дві з компаній, зареєстрованих в Лондоні, Trade Point Agro і Teamtrend, мали спільного директора, а Teamtrend і Collyer мають спільних секретарів і директорів.

 

Згідно з оцінкою Нацбанку забезпечення кредитного портфеля "Привату", у заставі по одному з кредитів, виданих комерційним банком, фігурувало депо з нафтовою сировиною в місті Арциз Одеської області. Під його заставу банк видав 12 млн доларів. Однак за місцем розташування зазначеного заставного майна ніякого депо не виявилося, а мер міста заявив, що воно "не працює вже близько 10-15 років".

 

У НБУ впевнені, що працівники "ПриватБанку" штучно завищували вартість активів, під які вони надавали кредити.

 

У консалтинговій компанії Gabara Strategies, яка виступає від імені Коломойського і Боголюбова, повідомили Reuters, що кредитування зазначених 42 дніпропетровських компаній не призвели до втрати 1,7 млрд доларів або до якихось інших збитків банку.

 

 "Позики були погашені, і "ПриватБанк" постійно мав адекватний заставу за цими позиками", – повідомили в Gabara Strategies.

 

Водночас представники екс-власників не пояснили, як саме були погашені позики.

 

Як повідомлялося 16 січня, у Нацбанку заявили, що незалежне дослідження американського детективного агентства Kroll підтвердило, що нині державний "ПриватБанк" був об'єктом численних махінацій, що призвело до збитків банку в сумі 5,5 млрд доларів. 

 

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.