НОВИНИ

Пожежа в центрі Києва. Мінкультури просить мерію викупити пам’ятку архітектури

Влада Києва має звернутися із відповідним позовом до суду.

Міністерство культури України звернулося до мерії Києва з проханням викупити будинок на вулиці Б. Хмельницького, 12-14, в якому напередодні сталася пожежа, оскільки ця старовинна будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Про це йдеться у заяві, що оприлюднена на сайті міністерства.

 

«Мінкультури висловлює глибоку стурбованість пожежею в будівлі по вул. Б. Хмельницького, 12-14 у місті Києві. Дана будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення № 635-КВ (Наказ Міністерства культури і туризму України  від 15.09.2010 № 706/0/16-10). Міністерство культури звертається до київського міського голови як керівника місцевого органу охорони культурної спадщини із закликом здійснити обстеження всіх пам’яток на території Києва та вжити належних заходів задля їх збереження. Зокрема застосувати визначені чинним законодавством заходи впливу до тих власників (користувачів), які допускають неналежне утримання пам’яток, що несе загрозу їх знищення», - наголосили у відомстві.

 

У Мінкультури також висловили сподівання, що власники будівлі по вулиці Б. Хмельницького отримають свій припис, а київська влада звернеться з позовом до суду про викуп пам’ятки.

 

Нагадаємо, 20 січня у Києві на вулиці Богдана Хмельницького, 12 у відселеному 5-поверховому житловому будинку виникла пожежа. За попередніми даними, жертв і постраждалих немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.