НОВИНИ

Голову Держкіно запросили в НАЗК для надання пояснень

В агентстві вказали на факт порушення вимог закону про запобігання корупції.

До Національного агентства з питань запобігання корупції запросили для надання пояснень голову Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

 

Згідно з повідомленням, Іллєнка запросили «для забезпечення реалізації прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, і яка має право подати пояснення і зауваження до змісту протоколу».

 

«НАЗК встановило, що перебуваючи на керівній посаді центрального органу виконавчої влади, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія закону «Про запобігання корупції», голова Держкіно у період 2016 – 2017 років вчиняв дії та приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів. Відповідний  конфлікт  виник  під час прийняття рішень розпорядчого характеру стосовно застосування заохочувальних виплат щодо працівників Держкіно,  які  у  тому  числі безпосередньо стосувались особи, з якою Іллєнко перебуває у сімейних відносинах -  начальник відділу державного регулювання кіновідеопрокату управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно є двоюрідною сестрою голови зазначеного агентства», - йдеться у повідомленні.

 

У НАЗК вказали на факт порушення вимог закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

 

«Також вказане діяння містить ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, відповідальність за яке передбачено статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення», - наголосили в агентстві.

 

Іллєнка запросили прибути до Національного агентства 25 січня 2018 року об 11:00.

 

Крім того, в агентстві нагадали, що неявка посадової особи не є перешкодою для здійснення подальших можливих заходів відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення.

 

Нагадаємо, 17 січня Солом’янський райсуд Києва визнав винним главу Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника у вчиненні адміністративного правопорушення та оштрафував на 1700 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.