НОВИНИ

У США дозволили спецслужбам продовжити стеження за іноземцями

Відповідний закон дозволяє протягом року без постанови суду вести спостереження за іноземними організаціями і фізичними особами за межами країни.

Сенат Конгресу США затвердив продовження на шість років терміну дії федерального закону про контроль за діяльністю іноземних розвідувальних служб (FISA). Про це повідомляє DW.

 

За це рішення проголосували 65 законодавців, проти - 35. Затверджений у Палаті представників документ повинен підписати президент США Дональд Трамп.

 

Відповідний закон дозволяє протягом року без постанови суду вести спостереження за іноземними організаціями і фізичними особами за межами країни, якщо це відповідає інтересам національної безпеки.

 

Читайте також: Ердоган звинуватив спецслужби США у спробах перевороту в Туреччині

 

Зазначається, що американським спецслужбам дозволено збір даних, пов'язаних з електронним листуванням. Якщо в подібні контакти залучені американці, у низці випадків потрібно отримати ордер не пізніше, ніж через 72 години після початку спостереження.

 

Ініціатори поправки наполягали, щоб Федеральне бюро розслідувань зверталося за спеціальним дозволом, перш ніж запитувати в базі зібраних даних інформацію на громадян США, які підтримують електронну кореспонденцію з іноземцями. Але пропозицію відхилили.