НОВИНИ

Антиурядові протести в Ірані. У США заявили про підтримку демонстрантів

Зазначається, що Трамп до 13 січня мусить вирішити, чи накладати економічні обмеження проти Ірану.

Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила про підтримку жителів Ірану, які вийшли на антиурядові протести. Про це в суботу, 6 січня, пише Голос Америки.

"Я можу запевнити вас, що Сполучені Штати і ширший світ стоїть пліч-о-пліч іранського народу, який хоче кращого, успішнішого і вільнішого майбутнього", - заявив віце-президент Майк Пенс.

Водночас, США пригрозили санкціями особам, які придушують масові протести.  Крім того, як повідомляється, Трамп до 13 січня мусить вирішити, чи накладати економічні обмеження проти Ірану, які були призупинені після досягнення в 2015 році ядерної угоди.

Як повідомлялося, член Парламентської комісії з освіти та досліджень Ірану Махмуд Садикі повідомив, що іранські правоохоронці затримали щонайменше 90 студентів з початку антиурядових протестів.

Нагадаємо, перші протести в низці іранських міст розпочалися 28 грудня. Під час протестів загинули щонайменше 20 осіб.  Учасники акцій протестували проти складної економічної ситуації, а також проти керівництва країни. 

2 січня представник міської влади Алі-Асгар Насербахт заявив, що близько 450 осіб затримали з суботи в столиці Ірану в зв'язку з масовими протестами та заворушеннями. 3 січня командувач Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерал Мухаммед Алі Джафарів заявив, що в Ірані припинилися антиурядовів акції протесту. 

Згодом, командувач армії Ірану Абдулрахім Мусаві заявив, що військові готові допомогти поліції в ситуації з масовими антиурядовими протестами в країні.