НОВИНИ

The Economist: Китайський ВВП перевищить американський

Щоб вчасно подолати розрив з Америкою, ВВП Китаю в доларовому еквіваленті мав би зростати на 11–12% щороку.

Через затримку економічного підйому нових обертів у Піднебесній набрала гра в національну велич, китайський ВВП зрештою перевищить американський. Про це пише британський тижневик The Economist.

Але, зауважує видання, чи станеться це до того, як населення Індії випередить за кількістю китайське? Пекін може забрати економічну корону тільки після втрати демографічної. Хтось вважає, що така тенденція вже спостерігається. Ї Фуцянь з Університету Вісконсин-Медісон вважає, що китайський уряд не усвідомлює, наскільки катастрофічне падіння народжуваності в країні. Якщо він має рацію, то Індію вже можна вважати найбільш населеною країною світу. 

«Індія наближається до Китаю навіть за офіційними показниками. В ООН вважають, що населення країни буде більшим за китайське вже 2024-го. У такому разі в Піднебесної є тільки шість років, щоб економічно зрівнятися зі США до того, як Індія випередить її в демографічному вимірі», – йдеться в матеріалі.

За підрахунками The Economist, щоб вчасно подолати розрив з Америкою, ВВП Китаю в доларовому еквіваленті мав би зростати на 11–12% щороку (скажімо, 6% економічного зростання, 3% інфляції та зміцнення юаня до 5,96 до долара).

«Це був би вражаючий підйом порівняно з дезінфляцією та знеціненням останніх років. Такий сценарій не можна назвати нереальним. Але ми на нього не поставили б», – наголошує видання. 

Детальніше читайте в щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2018»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.