НОВИНИ

У МОЗ розповіли про п'ять напрямків медреформи

Зокрема, планується впровадити реформу фінансування охорони здоров'я, розширення програми «Доступні ліки» та запровадження змін для медиків.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповів про п'ять напрямків медичної реформи, яка, зокрема, передбачає запровадження оплати лікарям первинної ланки за надання медичних послуг пацієнтам та розширення урядової програми "Доступні ліки". Про це повідомляє Укрінформ.

За його словами, з 2018 року в рамках впровадження медичної реформи також планується створення нових кардіоцентрів для боротьби з серцево-судинними захворюваннями, ліцензування медичної діяльності та завершення реформи самого Міністерства охорони здоров'я. 

"Ми починаємо найбільш складну і очікувану частину медичної реформи. Загалом напрямків великих буде п'ять: по-перше, реформа фінансування охорони здоров'я, яка ухвалена парламентом, почне впроваджуватися на практиці. По-друге  - ми будемо розвивати програму «Доступні ліки», розширювати ії. По-третє, ми продовжуємо програму боротьби з серцево-судинними захворюваннями шляхом створення нових кардіоцентрів. Четверте, запровадження змін для медиків - професійне  ліцензування їх діяльності. По-п'яте - ми завершуємо проведення реформи самого Міністерства охорони здоров'я", –  розповів Ковтонюк.

Також наступного року планується відкрити додатково ще 13 кардіологічних центрів, де буде проводитися стентування пацієнтів з інфарктом міокарда. Крім того, МОЗ виніс на затвердження уряду постанову про спрощення ліцензування практики сімейної медицини. Постановою Кабміну передбачається отримання такої ліцензії у строк 7 днів. 

Ковтонюк зазначив, що з 2018 року буде розширено дію урядової програми "Доступні ліки" в частині збільшення переліку ліків від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми, включення до програми додаткових трьох нозологій, по яким будуть відшкодуватися препарати,  а також ліків, які необхідні при трансплантації. 

Також, за словам Ковтонюка, МОЗ розпочинає роботу над законопроектом про професійне ліцензування лікарської діяльності.

Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, що дало старт медичній реформі.

14 листопада Верховна Рада прийняла президентський законопроект №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості", який сприятиме забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.

17 листопада глава Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.