НОВИНИ

Саакашвілі подав клопотання до СБУ

Екс-очільник Одеської ОДА зазначив, що готовий відповідати на запити правоохоронних органів, які були висунуті на законних підставах.

У вівторок, 26 грудня, колишній голова Одеської ОДА та екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі повідомив, що подав до Служби безпеки України клопотання про перенесення слідчих дій. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Сьогодні СБУ прийняло від мене клопотання про перенесення слідчих дій, у зв'язку з незаконним поєднанням окремих слідчих дій в один день та за одною повісткою про виклик", - йдеться в повідомленні.

Крім того, Саакашвілі зазначив, що готовий відповідати на запити правоохоронних органів, які були висунуті на законних підставах.

"Минулого разу прокуратура, так само, була змушена задовольнити моє клопотання і передати справу до СБУ як вимагалось. Ми змусимо всі державні органи дотримуватися закону", - наголосив екс-президент Грузії. 

Як повідомлялось, 26 грудня Сакашвілі прийшов до будівлі Служби безпеки України, але відмовився йти на допит.

Нагадаємо, вранці 5 грудня правоохоронці прийшли з обшуками у київську квартиру екс-очільника Одеської області і лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. Після слідчих дій Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України, затримали політика. Згодом Генеральна прокуратура України надіслала підозру екс-очільнику Одеської облдержадміністрації Міхеїлу Саакашвілі на його адресу проживання.

11 грудня Печерський районний суд Києва не задовольнив клопотання прокурорів про обрання запобіжного заходу екс-президенту Грузії, лідеру партії "Рух нових сил" Міхеїлу Саакашвілі і відпустив його пряму у залі суду.

18 грудня Саакашвілі прийшов до Генеральної прокуратури України на допит. Водночас він відмовився брати участь у слідчих діях. Сторона захисту аргументувала свою відмову брати участь у допиті тим, що, на їхню думку, справа щодо Саакашвілі знаходиться у підслідності Служби безпеки України, а не ГПУ.