НОВИНИ

Українське видання продемонструвало, як російські ЗМІ вдаються до дезінформації

Пропагандисти спотворили дані, щоб стверджувати, що "Україна — найбідніша країна Європи".

Російське агентство "РИА Новости" намагається використати інформацію українського видання для створення фейкових новин. Про це повідомляє видання Texty.org.ua.

«Два тижні тому Тексти зробили графіку за даними Вікіпедії про середній рівень заробітної плати. “Новина” збурила російський інтернет. Цю нашу інфографіку передрукували близько 100 російських медіа, від RT до псковських новин. Завтра філіал агентства РИА Новости “на Украінє” влаштовує прес-конференцію «Самая бедная страна Европы. Украинцы бегут от нищеты». В анонсі згадані Тексти», - пише видання.

Українські журналісти закликають звернути увагу на той факт, що вони не проводили дослідження мінімальних і максимальних зарплат в бюджетних закладах, проте в анонсі інформація структурована таким чином нібито це їхні дані.

Графіка Текстів, яку "РИА Новости" використали для пропаганди

«Єдині посилання на джерело в абзаці – texty.org.ua та дані опитування КМІС. Ці цифри з невідомого джерела не мають жодного відношення до нашої редакції. Аналогічно, ми не знайшли свідчень того, що КМІС озвучували таку «статистику». Також наголошуємо:

1) Тексти не проводили ВЛАСНОГО дослідження рівня зарплат. У графіці навели дані середніх зарплат з Вікіпедії, попередньо вказавши основну причину різниці – падіння курсу гривні. У нашій замітці вказане джерело даних. Усі російські джерела це проігнорували.

2)У нашому тексті вказано, що за паритетом купівельної спроможності, тобто враховуючи, скільки товарів і послуг можна купити на середню зарплату, Україна третя з кінця серед європейських країн. Ми не боїмося говорити правду про економічну ситуацію, адже кремлівська пропаганда завжди знайде до чого доскіпатись. Проте не стверджуємо, що Україна найбідніша країна Європи. Тому, що це не так», - пишуть Тексти.

Детальніше про дослідження читайте в матеріалі Тижня "Запит на медіаграмотність. Як українці розрізняють фейки"

Нагадаємо, у грудні Міжнародне розвідувальне спільнота InformNapalm повідомило, що Росія поширює фейк щодо українських військових, які нібито обстрілюють мирних мешканців агітаційними снарядами із листівками. Згідно з фейковим повідомленням, українські військові нібито обстрілюють мирних мешканців снарядами всередині яких листівки із зображенням стилізованого солдата Верхмахту із елементами української символіки на тлі якого – текст російською мовою із погрозами вбивати жінок та дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.