НОВИНИ

Україна та Молдова почали здійснювати спільний контроль у пункті пропуску "Паланка"

Це вже шостий пункт пропуску, де українські та молдовські прикордонники і митники разом здійснюватимуть контрольні процедури.

У вівторок, 19 грудня, українські та молдовські прикордонники розпочали здійснення спільного прикордонного та митного контролю осіб, транспортних засобів, товарів та вантажів в пункті пропуску "Паланка". Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

"Спільний контроль в пункті пропуску «Маяки-Удобне-Паланка» на території Республіки Молдова запроваджено на виконання домовленостей Прем’єр-міністрів України та Молдови та відповідної Дорожньої карти українсько-молдовського співробітництва на 2018 рік від 6 жовтня цього року". - зазначаються у ДПСУ.

Це вже шостий пункт пропуску, де українські та молдовські прикордонники і митники разом здійснюватимуть контрольні процедури.

Відповідно до Дорожньої карти українсько-молдовського співробітництва у 2018 році передбачається запровадження спільного контролю ще у двох пунктах пропуска на території України, а саме «Платонове-Гоянул Ноу» и «Кучурган-Новосавицке».

Окрім спільного контролю, прикордонники двох країн розпочинають спільні патрулювання центральної ділянки українсько-молдовського кордону.  

«Ми починаємо спільне патрулювання центральної (придністровської) ділянки державного кодону з метою підвищення рівня захищеності кордону. Впевнений, що прикордонні наряди у складі українських та молдовських прикордонників забезпечать високий рівень протидії транскордонній протиправній діяльності», - сказав керівник українського прикордонного відомства Петро Цигикал.

Нагадаємо, 13 грудня Державна прикордонна служба України вирішила посилити охорону адмінкордону з країнами Європейського союзу напередодні різдвяних та новорічних свят.