НОВИНИ

Рік після націоналізації. В НБУ розповіли про фінпоказники ПриватБанку

Завдяки скороченню процентних витрат, банк майже вийшов на нульовий рівень рентабельності.

Націоналізований рік тому ПриватБанк показує дещо кращий фінансовий результат, ніж очікувалося, передусім, завдяки скороченню процентних витрат. Про це повідомила заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова на прес-конференції у понеділок, 18 грудня.

"Це дозволило банку фактично майже вийти на нульовий рівень (рентабельності), бо до цього він був операційно збитковим", - сказала вона.

Рожкова зазначила, що поліпшення фінпоказників ПриватБанку пов'язане з активізацією кредитування і збільшенням надходжень від кредитів населенню і малому бізнесу, а також істотним зростанням комісійного доходу.

Заступник голови НБУ підкреслила, що таке поліпшення в ПриватБанку відбувається за відсутності стратегії розвитку держбанків, затвердження якої урядом затримується, що може бути пов'язане з поліпшенням корпоративного управління банку і долученням до його наглядової ради незалежних директорів, на відміну від інших держбанків.

За словами Рожкової, ситуація в інших державних банках не така оптимістична.

Як повідомлялося, ПриватБанк за підсумками січня-вересня 2017 року одержав чистий збиток у розмірі 1,604 млрд грн проти 592 млн грн чистого прибутку за аналогічний період 2016 року.

Згідно з фінансовим звітом на веб-сайті банку, його чистий процентний дохід за дев'ять місяців зріс на 43,8% - до 4,959 млрд грн, а чистий комісійний дохід - на 23,4%, до 7,015 млрд грн,

Активи банку за дев'ять місяців зросли на 23,5% і склали 253,387 млрд грн, зокрема кредити клієнтам - на 8,6%, до 47,622 млрд грн.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року відбувся перехід Приватбанку у стовідсоткову державну власність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.