НОВИНИ

Чалий: Вступ до Митного союзу поставить Україну на грань територіального розколу

Прем’єр-міністру Російської Федерації Володимиру Путіну не вдалося переконати українську владу вступити до Митного союзу Росії, Білорусії та Казахстану . Про це в ефірі «5 каналу» заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Чалий

За його словами , вступ України до Митного союзу на сьогоднішній день не можливий, як з законодавчої точки зору, так і з геополітичної.

«Це не можливо за визначенням. Тому що, на мій погляд, на сьогодні не існує можливостей, ні з точки зору сучасної геополітики європейської, геоекономіки, внутрішньої ситуації української, щоб на Україні. буд-якою, владою було прийняте історичне рішення про вступ України у Митний союз. Це багато галасу з нічого», - заявив дипломат.

Він назвав чотири причини через які Україна не може стати членом нав’язуваного Росією Митного союзу.

«Є чотири причини. Причина номер один – треба міняти Конституцію. Причина номер два - треба вийти з СОТ. Причина номер три – треба відмовитись від підписання угоди про асоціацію з розширеною зону вільної торгівлі з Європейським союзом і позабути про безвізовий режим. І причина номер чотири – якщо будь-яка влада прийме стратегічне рішення щодо вступу до Митного союзу - це поставить безпеку України на грань територіального розколу країни. Мені здається, що це дуже чітко розуміє Президент Янукович», - наголосив Чалий.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1". Також стало відомо, що Росія готова на дуже значні компенсації.

Крім того, участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української сторони в цьому об’єднанні.

Більше того, на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у  Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.