НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Дослідник СЕРА: Вірменії не варто чекати повторення українського сценарію щодо угоди з ЄС

За словами Костаняна, Вірменія не може бути одночасно членом угоди про вільну торгівлю та Євразійського економічного союзу.

Дослідник Європейського центру політичних досліджень (CEPA) доктор Хрант Костанян заявив, що Вірменії не варто чекати на повторення українського сценарію щодо угоду про всеохоплюючу асоціацію з Європейським союзом. Про це він сказав кореспонденту Тижня, коментуючи майбутню угоду між Вірменією та ЄС, яка може бути підписана під час саміту Східного Партнерства в Брюсселі.

"Є різниця між Угодою про асоціацію, яку підписала свого часу Україна та угодою, що має підписати Вірменія" - підкреслив він.  

За словами Костаняна, цей документ має враховувати зобов’язання, які вірменська сторона взяла на себе в рамках Євразійського економічного союзу. Це головна відмінність, адже країна не може бути одночасно членом угоди про вільну торгівлю та ЄЕС.

На його думку, це не має становити проблем, для цього немає жодних підстав.

"Однак російські політики не завжди раціональні", - зазначив Костанян.

Тому, за словами експерта, зараз неможливо передбачити, як саме це може вплинути на майбутнє російсько-вірменських стосунків. 

Нагадаємо, у п’ятницю, 24 листопада, у Брюсселі починається п’ятий саміт "Східного партнерства" на рівні глав держав та урядів. Країн-учасниць "Східного партнерства" представляють президент України Петро Порошенко, президент Вірменії Серж Саргсян, президент Азербайджану Ільхам Алієв, прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі та прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.