НОВИНИ

  ▪   Анна Корбут

У Києві американська публіцистка Епплбаум представила книгу про Голодомор

За словами авторки, з точки зору Сталіна, Голодомор був зручним інструментом для радянізації України і послаблення селянського руху в країні.

У Києві в Українському кризовому медіа-центрі відбулась презентація книги американської публіцистки-історика Енн Епплбаум "Червоний голод: Війна Сталіна проти України" ("Red Famine: Stalin's War on Ukraine"), яка невдовзі має вийти і в українському перекладі. Про це повідомив кореспондент Тижня.

"Коли я почала працювати над 1932-им, читати переписку Сталіна, зокрема з комуністами в Україні, то зрозуміла, що в той момент – у 1932-му, коли він збирався прийняти низку рішень,… що призвели до погіршення голоду в Україні, Сталін постійно говорить про «громадянську війну»: 1919-ий, петлюрівців, Юзефа Пілсудського і його агентів, яких він бачив всюди в Україні,… і тоді я зрозуміла: сьогодні ми дивимося на історію і гадаємо, що 1930-ті – це одна історія, а 1919-ий – інша. Але, на думку Сталіна, це була одна і та ж історія", – розповідає Епплбаум.

За словами авторки книги, вона починається саме із 1917-го, пояснюючи радянську політику стосовно України через призму того періоду і подальшу логіку Сталіна в питанні Голодомору.

Епплбаум наголошує, що з точки зору Сталіна, Голодомор був зручним інструментом для радянізації України і послаблення селянського руху в країні, аби запобігти бунтам, які відбувалися раніше.

У розділах книги розповідається про те, що відбувалося під час і після Голодомору, як проходили обшуки, як люди виживали і як діяли, до великої міри ґрунтуються на спогадах і усній історії, зокрема зібраних наприкінці існування Радянського Союзу і на початку незалежності України у межах великих національних проектів зі збору спогадів.

"Якщо українці можуть зробити ще щось на пам'ять про Голодомор, то це створити країну, де подібне не може статися знову", – зазначила авторка книги. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.