НОВИНИ

Син Трампа зізнався в зв’язках з Wikileaks під час виборів у США

Дональд Трамп-молодший отримав від викривального порталу кілька запитів і лише в трьох випадках відповів.

Під час виборної кампанії президента США Дональда Трампа його старший син підтримував зв'язок із Wikileaks. Про це Дональд Трамп-молодший повідомив 13 листопада в Twitter, де опублікував свою переписку з порталом.

Згідно з повідомленнями, Трамп-молодший отримав від Wikileaks кілька запитів і лише в трьох випадках відповів. У одному з них Трампа-молодшого попросили прокоментувати запуск однією громадською організацією сайту putintrump.org, на що він відповів, що нічого про це не знає, але пообіцяв навести довідки.

Під час другого контакту працівники  Wikileaks просили публічний коментар з приводу одного повідомлення про Клінтон, на що політик відповів, що вже дав його. Наступна переписка полягала в тому, що Трамп запитав, що стоїть за одним викриттям, про яке він недавно прочитав. На це портал попросив Трампа-старшого поділитися посиланням.

 

 

Як повідомлося, у вересні старший син президента США Дональда Трампа розповів американському сенату, що в червні 2016 організував зустріч з російським юристом Наталією Весельніцкая, яка обіцяла надати йому компромат на Хілларі Клінтон

Нагадаємо, наприкінці серпня 2016 року засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв опублікувати документи, пов'язані з діяльністю президентської кампанії Хілларі Клінтон. 

8 жовтня, WikiLeaks опублікував першу частину листування голови передвиборної кампанії Клінтон Подести. Листи стосувалися питань ядерної енергетики, а також публікацій в ЗМІ про пожертвування до Фонду Клінтон, які робилися особами, «мають інтереси в гірничодобувній і ядерної галузях».

11 жовтня портал опублікував другу частину листів голови передвиборного Клінтон. Подеста заявив, що його листування, яку опублікував сайт Wikileaks, було зламане російськими хакерами.

Клінтон заявила, що уряд Росії займається шпигунством проти американців і передачі даних WikiLeaks. Згодом центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.  

Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США. 

29 грудня Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США. У команді Трампа висловили невпевненість у справедливості введених в кінці грудня американських санкцій проти Росії.

Проте у конгресі США готові рішуче відповісти, якщо обраний президент США Дональд Трамп вирішить скасувати санкції щодо Росії.

6 січня 2017 року стало відомо, що американські спецслужби ідентифікували росіян, які, за твердженнями фахівців, передали зламане електронне листування сайту WikiLeaks у спробі вплинути на президентські вибори США. ЦРУ визначило російських чиновників, які через третіх осіб за вказівкою президента Росії Владіміра Путіна передали матеріали Національного комітету Демократичної партії і лідерів цієї партії.