НОВИНИ

Порошенко анонсував внесення в Раду законопроекту про спрощення реєстрації земельних прав

Окремо президент звернув увагу на питання введення єдиного реєстру.

Президент Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ наголосив, що прозорий та ефективний реєстр землі допоможе захиститись від фальсифікацій і рейдерських захоплень земельних ресурсів. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Ми домовилися про те, що найближчим часом ми об’єднаємо всі законодавчі ініціативи, і буде внесений Закон, який з одного боку не просто спростить процедуру реєстрації земельних прав, а зробить її прозорою. І, я сподіваюсь, знищить, ліквідує саме поле для корупції», - зауважив Порошенко.

Окремо президент звернув увагу на питання введення єдиного реєстру.

Дивіться також: У НАБУ заявили про розкриття мільярдних схем в агропромисловому комплексі — інфографіка

«Треба ліквідувати подвійні реєстри, які є атмосферою для рейдерських захоплень землі. У нас має бути один реєстр», - зауважив Порошенко.

За його словами, нині пропонується, щоб відповідний реєстр був у Держгеокадастрі.

«Але це має бути лише сервісна і контрольна функція. Ніхто не може зупинити, «підвісити» і чекати, скажімо так, стимулюючих кроків для прискорення цієї реєстрації. Впевнений у тому, що це має бути прозоро, зрозуміло і ефективно», - підкреслив глава держави.

На думку президента, питання пільг в цій сфері також має бути передано громадам.

«Оскільки всі ці податки йдуть громаді, чому держава має втручатися в те, яким чином, кому і як це треба обговорювати і обраховувати? Систему надання пільг треба передати громаді. І громада на місці, в селі краще знає, кому, на який відсоток і як ці пільги віддаються», - зазначив він.

Президент підкреслив, що його не задовольняє стан справ щодо оцифрування земельного кадастру. Глава держави розповів, що за різними оцінками, на сьогоднішній день оцифровано в межах 50% - дані коливаються від 40% до 60%.

Читайте також: Кабмін схвалив переведення земельних аукціонів в електронний формат

«Це є абсолютно неприйнятним», - зауважив Порошенко.

За його словами, це питання обговорювалося з Урядом, була окрема програма Світового банку, виділені кошти.

«А віз і нині там. Ні про який ринок землі, ні про яке продовження земельних реформ, ні про яку боротьбу з рейдерством, ні про що ми не будемо говорити поки в нас не буде прозорого і ефективного реєстру», - підкреслив глава держави.

Президент зазначив, що після створення такого реєстру доступ до нього повинен мати реєстратор – щоб уникнути будь-яких непорозумінь. Також має бути наведений порядок з довіреностями, щоб не допустити фальсифікації. «І таким чином знищити саме правове поле для фальсифікації і рейдерських захоплень», - наголосив Президент. Він також підкреслив, що надалі не можна миритися з таким станом справ, бо це не відповідає позиціям щодо створення сприятливого інвестиційного клімату, в тому числі і в аграрній сфері.

Нагадаємо, меморандумом, підписаний між Міжнародним валютним фондом та Україною, передбачає прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, а з 2018 року - після закінчення мораторію - запуск продажу сільгоспземель.