НОВИНИ

В окупованому Криму суд не дозволив проводити портретну експертизу в "справі 26 лютого"

Слідство надало відео, яке нібито свідчить про винуватість підсудного, однак не надало жодних доказів, що на відео саме Асанов, а не хтось інший.

У середу, 19 жовтня, в окупованому Криму суд продовжив засідання у "справі 26 лютого", у рамках якого Мустафа Дегирменджи й Алі Асанов обвинувачуються в участі в масових заворушеннях під час мітингу в Сімферополі 26 лютого 2014 року. Про це розповів адвокат Едем Семедляєв.

"У справі "26 лютого" був допитаний свідок, член Меджлісу Енвер Куртієв. Він також свідчив, як і попередні свідки, що масових заворушень не було, що наших підзахисних він не знає і на мітингу їх не бачив. Що члени Меджлісу жодних вказівок людям не давали: здійснювати якісь масові заворушення, організовувати бійки, прориватися у будинок Верховної Ради", - повідомив Семедляєв.

За словами адвоката, під час засідання "суду" він заявив клопотання про необхідність проведення експертизи з метою з'ясування: чи дійсно на відео, що свідчить про винуватість його підзахисного, зображений Алі Асанов або це схожа на нього людина.

"Я заявив клопотання про проведення портретної габітоскопічної експертизи моєму підзахисному, оскільки на доказ його провини слідство надало два відеозаписи, де нібито Алі Асанов завдає удар потерпілому Івкіну, але ні впізнання, ні експертизи, яка б засвідчила, що на відеозаписі Алі Асанов, слідство не провело", - розповів Семедляєв.

Проте, заявив він, "суддя відмовив у цьому клопотанні, вказавши на те, що ця експертиза не є обов'язковою для кримінальних справ".

"Тому для нас, швидше за все, так і залишиться загадкою, хто ж на цих відеозаписах, Алі Асанов чи схожа на нього людина", - резюмував адвокат, додавши, що наступне засідання відбудеться 23 жовтня о 14.30.

Нагадаємо, напередодні, 18 жовтня в "суді" Сімферополя вже виступили троє свідків захисту, які свідчили, що у Меджлісу кримськотатарського народу "ніякого злочинного плану масових заворушень не було", навпаки, організатор заходу, Меджліс, вжив "вичерпних заходів для підтримки громадського порядку".

Як відомо, після анексії Криму Росією на півострові почали судити кримськотатарських активістів, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України. Російський суд «справу 26 лютого» розділив на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо – щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі. Чийгоз отримав восьмирічний строк у колонії загального режиму. Його звинуватили в організації масових заворушень. Крім того, у цій справі проходила група "інших осіб" у складі п'яти осіб: Ескендера Кантемірова, Талята Юнусова, Ескендера Ємірвалієва, Арсена Юнусова й Ескендера Небієва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.