НОВИНИ

Комітет ВР погодив доопрацьований проект Порошенка щодо особливого статусу Донбасу

Так, комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому доопрацьований президентський законопроект щодо особливого статусу Донбасу.

У четвер, 5 жовтня, Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони погодив та рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому доопрацьований президентський законопроект № 7164 "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей". Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зазначається, що відповідне рішення підтримали 8 з 15 народних депутатів.

У тексті законопроекту залишається пропозиція, де пропонується викласти статтю 1 цього закону в такій редакції: "Згідно з цим Законом тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням Верховної Ради України".

У доопрацьований редакції також встановлюється, що особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набирає чинності після виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України.

"Встановити, що відповідно до статті 10 закону України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей" особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей набирає чинності виключно після виконання всіх умов, викладених у статті 10 названого Закону, зокрема у частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України", - йдеться у законопроекті.

Як повідомлялось, президент Петро Порошенко виправив законопроект 7164 про продовження дії особливого статусу Донбасу й повернув його у парламент. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.