НОВИНИ

У ПФУ розповіли, скільки часу потрібно для перерахунку пенсій

На виплату осучаснених пенсій передбачено 26 млрд грн.

Перерахунок пенсійних виплат відповідно до прийнятого 3 жовтня Верховною Радою законом про пенсійну реформу буде проведено автоматично і займе 2-3 дні. Про це повідомив голова Пенсійного фонду України Олексій Зарудний під час селекторної наради з питань впровадження пенсійної реформи у четвер, 5 жовтня.

"Розроблено і протестовано відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого, підкреслю, автоматично у найближчі 2-3 дні буде здійснено перерахунок для 9 млн пенсіонерів", - сказав він.

Зарудний зазначив, що на виплату осучаснених пенсій передбачено 26 млрд грн.

За його словами, практично на наступний день після набуття чинності закону органами Пенсійного фонду будуть виготовлені додаткові платіжні документи.

Зарудний уточнив, що пенсіонери, які отримуватимуть пенсії в жовтні вже після набуття чинності закону, будуть отримувати пенсію в попередньому розмірі, а також доплату, згідно з перерахунком; ті, хто вже отримав пенсії, отримають просто доплату.

Як повідомлялось, 3 жовтня Рада прийняла в цілому урядовий законопроект №6614, який входить до пакету пенсійної реформи. Документ, зокрема, передбачає осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.