НОВИНИ

Аеропорт "Харків" посилив заходи безпеки через обмеження ЄС

Відповідне рішення було прийняте після того, як EASA надіслало проект бюлетеня, який вводить обмеження в авіаційному русі в східній частині України.

Після звернення Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) до Державної авіаційної служби України Міжнародний аеропорт «Харків» посилив заходи безпеки. Про це повідомила прес-служба аеропорту, пише УНІАН.

Відповідне рішення було прийняте після того, як EASA надіслало проект бюлетеня, який вводить обмеження в авіаційному русі в східній частині України.

"Керівництво Міжнародного аеропорту «Харків» завжди підтримувало заходи щодо безпеки польотів на стратегічному високому рівні. Водночас, із огляду на занепокоєння EASA, ми посилили рівень нівелювання можливих загроз. На вхідній групі терміналів чергують посилені наряди служби адміністративної безпеки, встановлено додаткове обладнання попереднього огляду. Організовано три додаткових цілодобових пости охорони периметру аеропорту, периметр поста з охорони резервуарів ПММ (ємність для зберігання бензину, гасу, дизельного пального, мастила, мастильних і технічних рідин - Ред) захищено сучасною системою інженерного захисту", - зазначили в компанії.

У прес-службі наголосили, що в аеропорту встановлено додаткові системи освітлення, виставлено шість блокпостів сторожових собак, навчених пошуку вибухівки, а в структурі служби адміністративної безпеки створено кінологічне відділення.

Окрім цього в аеропорту додали, що найбільш небезпечні для польотів ділянки аеропорту цілодобово патрулюють спільні наряди поліції та прикордонників.

Зазначаються, EASA ще не прийняла остаточного рішення про припинення міжнародного авіасполучення зі сходом України.

«Зараз із українською стороною обговорюється лише проект бюлетеня EASA. Тому, говорити зараз про можливі наслідки або збитки Міжнародного аеропорту «Харків» у разі затвердження бюлетеня EASA в тому вигляді, який є сьогодні, передчасно й недоцільно», - повідомил в компанії.

Як повідомлялось, у Євросоюзі закликали Україну заборонити польоти в районах, які межують із зоною проведення АТО, зокрема до аеропортів Харкова, Дніпра та Запоріжжя.

Пізніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну спільно з керівниками низки інших міністерств, Державіаслужбою та СБУ невідкладно відпрацювати обґрунтовані пропозиції і надати відповідні пояснення Європейській агенції авіаційної безпеки (EASA) з метою недопущення того, щоб стратегічно важливі для України аеропорти опинилися у фактичній авіаційній ізоляції.