НОВИНИ

Гриневич: Обсяг вивчення рідної мови буде визначатися для кожної нацменшини індивідуально

Разом із тим, посол Болгарії зазначив, що освітня реформа в Україні дає можливості дітям володіти обома мовами.

Обсяг вивчення рідної мови національних меншин в українських школах, а також перелік предметів, що вивчатимуться цією мовою, буде визначатися індивідуально для кожної нацменшини. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевим, передає прес-служба МОН.

"Ці речі затверджуються на рівні постанови Кабміну. До цього ми маємо разом попрацювати і прийти до спільного розуміння. Я пропоную створити спільну робочу групу, яка працюватиме комплексно над навчальним планом для болгарської меншини, над створенням підручників, над питанням підвищення кваліфікації вчителів", - сказала Гриневич.

Сторони вирішили, що необхідно провести консультації з представниками меншини від різних регіонів України.

"Ми бачимо, що Закон «Про освіту» дає нам нові можливості, аби наші діти добре володіли як українською, так і болгарською мовами", - сказав посол Болгарії.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.