НОВИНИ

У Кремлі відреагували на санкції ЄС через турбіни Siemens в окупованому Криму

У російському МЗС відповідальність за таке рішення і за потенційні втрати Siemens покладають на уряд Німеччини і на ЄС.

У російському Міністерстві закордонних справ назвали рішення Європейського Союзу щодо розширення санкцій у зв'язку з постачанням газових турбін Siemens на електростанцію в окупованому Криму необґрунтованим. Про це повідомляється на сайті російського МЗС.

"Розглядаємо цей крок, зроблений за ініціативою Берліна, як недружній і необгрунтований. Складається враження, що німецькі колеги взяли на озброєння практику розширювального тлумачення санкційних обмежень, яка прямо суперечить як міжнародному праву, так і принципам міжнародних відносин в цілому", - йдеться в заяві відомства.

У відомстві наголосили, що відповідальність за це рішення і за потенційні втрати Siemens цілком лежить на уряді Німеччини і на ЄС.

"Причини введення нової порції рестриктивних заходів щодо нашої країни вважаємо абсолютно надуманими і залишаємо за собою право на відповідні заходи", - сказано в заяві.

Нагадаємо, 4 серпня ЄС ввів санкції проти заступника міністра енергетики РФ і низки партнерів Siemens. За даними ЄС, тепер санкції стосуються 153 російських громадян і 40 компаній.

Президент України Петро Порошенко подякував Раді Європейського Союзу за рішення про санкції щодо РФ через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.

Як повідомлялося, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. «Технопромэкспорт», який будує станції Криму, 6 липня розповсюдив заяву про те, що придбав чотири комплекти газотурбінних установок для кримських електростанцій на вторинному ринку.

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо ​​турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній. 

21 липня Німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.