НОВИНИ

В архіві психлікарні Дніпра знайшли матеріали, що підтвердили "каральну психіатрію" в СРСР - Супрун

Із 1968-го до 1991 року дніпровська психіатрична лікарня була знаряддям репресивних органів.

У Дніпрі в психіатричній лікарні з суворим наглядом знайдені архівні матеріали, які свідчать про "каральну психіатрію" часів СРСР. Про це  повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

"З 1968 до 1991 роки лікарня була знаряддям репресивних органів, тут психіатрія використовувалась, як інструмент політичних переслідувань. В лікарню потрапляли люди з діагнозом «вялотекущая шизофренія». Ніде в світі, окрім Совєтського Союзу, такого діагнозу не існувало! За цим сфабрикованим діагнозом людей, таких як Анатолій Лупиніс або Леонід Плющ, проти волі утримували в лікарні суворого нагляду", - йдеться у повідомлені.

За словами Супрун, комісія, яка перевіряла лікарню, знайшла архів, який має пролити світло на те, яку категорію людей туди відправляли, які діагнози їм ставили, яких умовах вони перебували та яке отримували лікування.  Вона зазначила, що цю інформацію містять медичні картки пацієнтів, які збереглися.

"Це цінне джерело інформації для вивчення, яке після стількох років дозволить зазирнути за сталеву завісу і пролити світло на одну з найтемніших сторінок історії совєтської окупації України. Ми опечатали архівні матеріали та будемо вимагати присвоєння їм статусу Національного Архівного Фонду України",- додала в.о. міністра охорони здоров’я.

Раніше СБУ оприлюднила документи КДБ про свідоме замовчування радянською владою Голодомору в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.